Novinky

30.10.2013

Trénink v Ratenicích obedience

 

28.10.2013

Snowy a Linn složili svojí první dogdancingovou zkoušku F1 v Nymburce!!

 

 

19.10.2013

Snowy složila CANISTERAPEUTICKÉ ZKOUŠKY!!! Od teď je Snowy oficiální canisterapeutický pes. Zkoušku jsme dělali ve Dvoře Králové, kde jsem nejprve absolvovala teorii a pak se šlo přezkušovat psíky. Celkem nás bylo 11. Nejprve jsme jeli do domova důchodců, kde probíhaly testy jako např. reakce na invalidní vozík, pád berle, hluk, reakce na prohmátání těla a zkouška polohování. Poté jsme jeli zpět na cvičiště, kde probíhalo přezkušování v poslušnosti - odložení, přivolání, chůze u nohy, sedni, lehni, reakce na pád běžícího člověka...


 

 

16.10.2013

Opět trénink OB v Ratenicích

 

13.10.2013

A Linn Charlie M´S složila zkoušku obedience OB-Z!!!! A to v Trutnově!

 

4.9.2013

Od září jsme začali každých 14 dní jezdit na tréninky obedience do Ratenic, kde nad námi dozoruje Jitka Maroušková.

 

25.-31.8.2013

Psí tábor u Liberce!

Celý týden jsem se pilně věnovali obedience pod vedením Marka Pavlů - kde cvičili jak Linn, tak i Snowy a navíc si Snowy ještě dala 1x denně trénínk agility s Kristou Půdovou a Eliškou Horníčkovou.

 

10.-11.8.2013

Dala jsem si pěkně do těla. Rozhodla jsem se přihlásit do Ratenic na dvoudenní seminář obedience s Linn a dogfrisbee se Snowy. byla to pěkná makačka, stíhat to vše najednou. Ale všichni jsme si to užili :)

 

3.8.2013

Se konala u nás v Kolíně bonitace málopočetných plemen psů, na kterou nebyl přihlášen sice ani jeden honák. Za to jsme si tam šli s Linn a Snowy pokecat s Marcelou a Pavlou Staňkovými, které mi krásně vyfotili holky. Kdybyste někdo chtěl profi foto tak zde je na ně kontakt: RED DOG´S

 

29.-30.06.2013

Tento víkend jeli pro tentokrát Tsunami 2- vlnky si zazávodit na krásný koňský ranč do Ptýrova, kde družstvo Crazy ball´s pořádali turnaj. Dnes to bylo ve složení Míša Šplíchalová + Eimee, Markéta Moravcová + Easy, Hana Bínová + Snowy, Jana Neumannová + Cody a půjčený Echo (border terier) s Lenčou Novákovou a ještě půjčená Bessy s Martinem Hettnerem (který se stihl ze soboty na neděli oženit a v neděli se ještě vrátit běhat! - GRATULUJEME!! :) a samozřejmě děkujeme Domče za pomoc :)

Nutno hned na začátku říci, že to byl nejlepší turnaj, na jakém jsme byli. Krásné prostředí, koně, dobré parkury, občerstvení, příroda. Jen jediný fakt nám od začátku kazil radost a to ten, že jsme sice nastoupili do 3. divize, avšak jsme si nahlásili mezní čas 19,00s, který jsme nemohli překonat. Mj. 3. divize měla časy 17,34s. Chvíli nám to kazilo radost, avšak i přes tuto vadu jsme si to myslím užili a občas jsem i naše soupeře potrápili :)


Takže závěrem bylo, že jsme skončili v sobotu na 4. místě! a v neděli 5. místě s časem 20,47s.

Doopravdy to byl výborný turnaj, proto kdo se chcete na flyball podívat doporučuji jet na tento závod!

 

16.6.2013

Se konala schůze Klubu málopočetných plemen psů sekce australský honácký pes, které jsem se zúčastnila, jelikož jsem jejím členem. Zde se probíral chov ACD a jeho budocnost. Děkuji za odvoz holkám Staňkovým :)

 

15.6.2013

Já a Snowy jsem jeli do Prahy na seminář o Balancování na míčích pod vedením zkušení fyzioterapeutky Bc. Kateřiny Plačkové.

 

1.6.2013

O prvním červnovém víkendu se uskutečnil v Lukášově u Jablonce nad Nisou flyballový turnaj „Lukášovský drak“, pořádaný týmem Dog Dragons. Z Kutnohorského cvičáku na něj vyrazil tým Tsunami 1 ve složení: Míša Hobzová s Ájou, Hanka Bínová se Snowy, Míša Šplíchalová s Acem, Jana Neumanová s Codym, Soňa Formánková s Darthem  a Markéta Moravcová s Easy, kteří soutěžili ve 3. divizi.  Jako pomocníci vyrazily ještě Marjánka a Zuzka. Počasí nám ovšem moc nepřálo.  V pátek, kdy přijela první část týmu (Markéta, Soňa a Zuzka se smečkou) bylo sice hezky a poměrně sucho, ale v sobotu hned po příjezdu zbytku týmu, se počasí pokazilo a celý den už jen pršelo. Postavili jsme tedy stany a povídali si za sucha a doprovodu svařáku a svačin.

 

společné zahřáti u svařáčku :)

 

                V prvním rozběhu jsme ve složení Cody, Snowy, Ace, Ája a nabíječem Marjánkou nastoupili proti týmu X-treme. Bohužel se nám moc nedařilo a nezaběhli jsme ani jeden čas.  Získali jsme ale čtyři body, takže alespoň něco. A jeden poznatek: Marjánka je na nabíječe moc lehká, protože především u „praštěnějších“ psů nadskakovala i s boxem. Ale při tom povrchu a dešti se Tsunami valilo skvěle.

Ve velkém mezičase mezi prvním a druhým rozběhem jsme se dozvěděli to, v co jsme tak trochu doufali, tedy že se třeba doběhá den a neděle se kvůli velké nepřízni počasí zruší, stalo se tak.

Ve druhém rozběhu proti týmu The Rebels II. nastoupili Darth, Easy, Cody a sestavu uzavíral Ace spolu s nabíječkou Hankou, která vystřídala i s boxem odlétávající Marjánku. Tady se nám dařilo – pěkné časy, střídačky. Opravdu skvělý start předvedli Darth se Soňou (0,01). Po tomto rozběhu jsme si řekli, že už to nebudeme hrotit (ne že bychom snad časy a cokoliv s během hrotili), že máme skvělý čas a teď už si jen tréninkově zaběháme, resp. především psiska si zaběhají.

 

i mistr tesař se někdy utne :)                                                           odraz

 

                Ovšem nakonec jsme ten tréninkový běh přeci jen trochu změnili, a díky přesunutí parkuru na nerozbahněný terén nasadili rychlou sestavu, ve které běhali Cody, Easy, Ace a Ája proti týmu Kosatky  1. A změna se vyplatila – tato sestava s nabíječkou Hankou zvládli zaběhnout dvakrát skvělý čas 18.80 a tím se na chvíli dostat do čela 3. divize, ze kterého jsme byli po chvíli opět sesazeni.  Ale i tak jsme měli ohromnou radost z tak skvělého času za těchto ohavných podmínek.

                V posledním rozběhu proti Lavině Beta , který se pro nás konal až okolo osmé večerní hodiny jsme nastoupili ve složení Ája, Easy, Darth a Snowy s nabíječkou Míšou Š. už značně promrzlí a promoklí. Začínalo se stmívat, ale psům to téměř nevadilo a běhali výborně.  Ale únava a špatný povrch už byly znát a časy nebyli takové, jako ve druhém a třetím rozběhu, přesto však moc hezké.

 

Bahníčko na doběhu na 1. dráze

 

                Děkujeme organizátorům za akce zvládnutou i v takovémto počasí, děkujeme psům, psovodům a pomocníkům. Nebýt takové počasí, tak by celý turnaj byl snad dokonalý J. Po závodech se asi všichni vraceli domů natěšení na teplé postele a suché oblečení. Tak snad už konečně bude příštím flyballovým závodům přát počasí a po propršeném Žamberku a Lukášově vysvitne sluníčko.

Konečné výsledky se dozvíme až na dalším turnaji, protože sčítání výsledků by trvalo dlouho do noci (běhat se přestalo kolem 21:00), ale už dopředu můžeme říci , že se naše družstvo Tsunami 1 umístilo na krásném 2. místě!!

 

zapůjčeno s dovolením Marjánky

 

25.-26.5.2013

Tento sic propršený, ale přesto úžasný víkend jsme strávili s mamkou, Ťapkou, Linn a Snowy  a spooooostu jiných ACD v kempu Orion u Tábora. Byl to parádní víkend, kde jsme bojovali v orientačním vejšlapu (zodpovídali jsme různé otázky), zkoušeli jsme jízdu na koloběžce (já a Snowy, která si mimochodem výborně vedla i přes svůj malý vzrůst docela táhla :)), balancovali na míči a hlavně si povídali se spoustu jiných nadšenců ACD :)

 

18.5.2013

Panička se jela vzdělávat do Prahy na téma Péče o pohybový aparát psů, který vedla zkušená fyzoterapeutka Bc. Kateřina Plačková. Modelem mi byla Linn, která jela se mnou. Na tento seminář jsme chtěla jet kvůli Linn, abych věděla, jak jí pomoci a pořádně protáhnout a pak i kvůli Snowy, se kterou děláme psí sporty, takže něco o strečinku, zahřátí atd.
Seminář se moc povedl a už se těším na další, kdy pojedeme se snouwy na seminář jménem Hop na balón.

 

11.-12.5.2013

Do Žamberka se přivalilo Tsunami 1 a bylo z toho 1. místo!

Vypůjčeno od Míši Šplíchalové :)

První letošní flyballový turnaj se konal v Žamberku o víkendu 11 a 12.5.2013 Tsunami 1 vyrazilo ve složení: Ace - Zdeňka,Ája – Míša, Argo – Verča, Easy – Markéta, Eimee – Míša Š. a Snowy – Hanka a jako nabíječ Honza. Tým doplnil Zdenda s Lukášem, oběma moc díky za pomoc.

Horší podmínky pro závod si snad ani nedovedu představit, na místo jsme dorazily krátce před půl osmou a již po cestě nás provázel déšť, během dopoledne na několik hodin ustal, ale povrch byl velmi podmáčený a po několika rozbězích to začalo na něm být dost znát. Přesto se v sobotu běhalo relativně normálně pro 6. Divizi byl vypsaný Round Robin (každý s každým = 4x 3 běhy na body) Začátek závodu byl posunut na desátou hodinu a Tým Tsunami 1 měl dopoledne pouze jeden rozběh proti týmu Lavina Delta. Nastoupili jsme ve složení: Argo, Snowy, Easy, Ája což znamenalo výhru 3:0 nejlepší čas 20,66. Pak následovala dlouhá pauza a Tsunami 1 běhalo až odpoledne, kdy se vydatně rozpršelo a povrh byl stále horší a horší. V Druhém rozběhu proti týmu Dog Dragons 2 nastoupila sestava Eimee, Easy, Ace a Ája kdy se nám povedlo zaběhnout náš nejlepší čas v turnaji 20,06 na překážkách 17,5 cm, výhra 2:0. Rozběh číslo 3 proti Týmu Hop Trop Panthers byla sestava ve složení Argo, Eimee, Ace, Ája opět výhra 3:0. Před posledním rozběhem jsme se dozvěděli špatnou zprávu, opora našeho týmu Ája měla problém se zády, tudíž pro ní turnaj předčasně skončil. V posledním rozběhu nám stačilo získat pouze dva body – vyhrát jediný běh. Sestava posledního běhu proti týmu Green P Pirates byla následovná: Eimee, Ace, Easy, Snowy. Bohužel jsme museli na červenou dráhu, která byla o poznání horší, než dráha modrá na doběhu byla obrovská bahnitá louže. Domluvili jsme se, že to nebudeme hrotit, zdraví našich psů pro nás je a vždy bude na prvním místě. Přesto se nám povedlo uhrát 2 body, běh tedy skončil 1:2 pro Piráty, ale nám to bodově stačilo na první místo v Round Robinu. V sobotu se s běháním skončilo kolem 19:00 hod, na vině bylo i počasí, které opravdu nepřálo. Celou noc vydatně pršelo, což povrchu rozhodně neprospělo, v neděli ráno byl turnaj zastaven. Výbor FC rozhodl, že povrch je nezpůsobilý a že by mohlo dojít ke zbytečnému zraňení psů nebo psovodů a vyhlášení vítěze turnaje proběhne podle Round Robinu. Družstvo Tsunami 1 vyhrálo 1. Místo 6 divize. Předávání cen a vůbec celé zakončení turnaje proběhlo na ploše zimního stadionu Žamberk, kde na povrchu bylo cca 5 cm vody. Za tento úspěch jsme velice rádi a těšíme se do Lukášova 1. A 2.6.2013 kde se budeme snažit náš úspěch obhájit.

 

 

9.-10.5.2013

Prodloužený frisbee víkend s Urbáškovými v Ratenicích. Po oba dny jsme se s Linn a Snowy pilovali v dovednostech frisbee :) A se Snowy se snažili poskládat dohromady freestylovou sestavu.

 

5.5.2013

A Linn Charlie M´S Flimex složila zkouška z poslušnosti ZZO! Na zkouškce jsme byly v Rateniccíh (KK Simire) a rozhodčí byl pan Smejkal, který byl hodný a dobře se s ním povídalo.

Jen panička je střevo a Linn zkazila dlouhodobé odložení, ze kterého jsme měli 0b. Jinak celkem bodů 48. vše za 10b kromě ovladatelnosti u nohy, kdy si Linn nevím z jakého důvodu, nechtěla sednout při obratech.

 

1.5.2013

Jsem se se Snowy přihlásila na voříškiádu do Lysé nad Labem k Superpsovi. Linn nám dělala doprovod. Snowy byla nakonec zařazena do kategorie Velké feny, kde vyhrála krásné 3.místo. Byly jsme ještě přihlášeny do kategorie o nejlépe předvedého psa a opičí dráhy. V opičí dráze se nám nakonec povedlo umístit také na 3. místě!
Prostory byly super, a ještě lepší byla jejich zelňačka, kterou jsem si 2x přidala :)

 

foto brzy

 

21.4.2013

Agility závody v naší Alma Mater (Kutná Hora) a Kutnohorský groš. Kde jsem zkusila přihlásit i Linn, přesto už agility vůbec netrénujeme. Linuška mě moc mile překvapila, kdy se ani jednou nediskla (diskla se paničky, kdy zapoměla kudy vede trať a navedla jí na jinou skočku :().
A výsledky? Agility Cacag 25.místo/45., Jumping Cacag DIS, Jumping 17.místo/45.

 

 

 

1.4.2013

Každý si Velikonoce představuje jinak.. My jsme si je představili se Snowy v tréninkovém duchu s verčou Urbáškovou a dogfrisbee v Nymburce :)

 

Foto Jirka Piskoř

 

23.3.2013

Propadla jsem obedience. Po obsolvování semináře (Linn + Snowy) s Kristýnou Másílkovou jsem se zamilovala. Bohužel toto je sport, kdy musí být vše tip top, takže nám nezbývá nic jiného než jezdit na nějaký seminář a pak se pokusit složit nějakou zkoušku. Třeba OB-Z :) A začnu tím, že v srpnu jedu na tábor obedience s Markem Pavlů :)
Tenhle seminář byl doopravdy moc fajn a fal nám dobré základy, teď už jen trénovat, trénovat, trénovat...

 

2.3.2013

Distanční závody ve frisbee v krásné hale v Hradištku u Sadské. Zde jsem byla naprosto spokojená, jelikož Linn se po 4 letech rozhodla, že disky nebude už moc cupovat, ale že je bude i pouštět a co z toho bylo? V super minidistance krásné 10. místo/44. a v timetrialu 26./42. když pouští, tak jde všechno :) A snowy se také dařilo v Minidistance byla 26./46. a Timetriale 17./42. Na Snowy bylo vidět, že se ještě otrkává, ale šlo jí to taky moc pěkně. Hlavně počasí nám přálo.

 

7.2.2013

Protože jsme něměla dost - tak jsme opět na smináři o pozitivní motivaci s názvěm "Jak naučit". Bylo to prohlobení základních znalostí a posílení :), které jsme získali z minulé přednášky. Tentokrát zde byl přítoměn pes BOC a morče Ervín, na kterých se ukazovala práce PM. Tento seminář byl také fajn, ale vzhledem k tomu, že jsme tam byla s angínou, tak jsme si to moc neužila...

 

29.1.2013

Jak jsme již dole v příspěvku psala - propadla jsem cvičení pomocí pozitivní motivace. A protože se vysktli semináře na toto téma s RNDr. Františkem Šustou, PhD., tak jsem neváhala a jeho seminář se přihlásila.
Čím je tak vyjímečný? Hlavně tím, že se věnuje výcviku zvířat v Zoologických zahradách. Pracuje tedy zde v Praze, ale jezdí po světě a učí lidi touto metodou. Jak jinak tedy pracovat se zvířaty v Zoo než pozitivně? Nějakého lachtana vážícího 200kg násilím nedonutíte, aby proskočil obručí. Nebo ano, ale pak si to s vámi půjde vyřídit :)

Tuto metodu poprvé použil prof. Skinner od něj to převzali chovatelé ve vodních světech, kteří pracují s kosatkami, delfíny... A tak to jde dál do Zoologických zahrad. Fascinovalo mě video, kde bylo, jak učí hyenu třeba na posunek otevírat tlamu, aby jí bylo možno prohlídnout bez uspání. Zde měli místo klikru píšťalku a za odměnu dostávala maso, takže pokud by ona nechtěla, tak to dělat nebude a měla možnost odejít, ale to, že na ní nebyl činěn nátlak a navíc za to dostávala odměnu, tak se posilovalo žádoucí chování. Nebo nejúžasnější bylo, když hyeně odebírali krev. Žádné uspání, ale chovatelka měla ruku jako target (hyena byla naučena, že se musí nosem dotýkat děj se co děj), takže chovatelka dala ruku na pletivo, hyena držela a veterinář úplně v klidu odebral krev z krční žíli a hyena držela!!! Naprosto úžasný, kdyby tohle majitelé psů aplikovali i svyých psů, tak bychom se v práci měli :)

samozřejmě tu byla teorie. Pozitivní posílení (něco přidáváme- např. pamlsek), negativní posílení (něco ubíráme např. volnost psa na vodítku- z toho důvodu psi tahají na vdítku. On někam chce a dosáhne toho. Pak tím že už to zkusil několikrát a povedlo se, tak si posílil to, že když bude tahat, tak se mu to vyplatí). Dále Trest pozitivní (něco přidáme - facku), trest negativní (něco ubereme-např. jídlo). Pak že existují primární reinforcery(posilovače)- o to je přirozeně dáno usilovat (potrava, voda, zdroj tepla, kontrola) a sekundární - to je náš kliker, pochvala, pohlazení, slovo... No je toho moc a moc :)

Seminář byl naprosto super. Tím, že nám říkal teorii a pak jí vzápětí ukazoval na videou nebo ze své zkušenosti, to bylo skvělé. Pokud budete mít možnost, určitě na tento seminář běžte, ukáže vám to nový pohled na různé věci.

A já jdu cvičit svého papouška :) a jak jinak než pozitivně.

 

 

 

23.1.2013

Naše skvělá kamarádka Míša si postavila nejen pro koníky halu a jelikož s náma trénuje flyball, tak nám dovolila, že můžeme trénovat v nepříznivém počasí u ní v hale flyball.. Takže my toho využíváme a jezdíme trénovat pěkně do haly :)

 

13.1.2013

Dnes jsme měli v plánu cvičení na míčích opět s Urbáškovými. Na to jsme se těšila, jelikož doma už máme modrou čočku a gymnastický míč, na kterých cvičíme. Opět jsme měli nejprve teorii - tzn. seznámení s míčema, protahování psů, jak přivykat pejska na míč, jak postupně zvyšovat nároky a obtížnost. Cvičit na míčích (čočce) se dá i se štěňátkem, které si přinesete domů. Pro začátek je lepší cvičit na čočce (plochém míči), aby si pes posílil svaly potřebné pro držení rovnováhy, protože když jste vy nebo i pe sna míči, tak zapojujete svaly, o kterých možná ani nevíte :) Ono cvičení na klasickém gymnastickém míči je náročnější, protože je tam menší plocha, packy kloužou (pokud nemáte míč s bodlinkama). Takže nejdříve vše postupně. Když jsem začala cvičit se svojí starou fenkou (13 let), tak se s ní míč hrozně roztřásl, když na něj celá vlezla. To protože jí svalstvo už ochablo a neměla potřebné svaly pro udržení na míči. Teď postupujeme pomalu, ale jistě a je schopná už na míči podávat packy, vstát bez třepotání se. Zákledem je seznámení psa s míčem a pro psa zafixování si pamlsku s míčem.

Cvičení na míčích je super činnost, při které se vyřádí nejen pes, ale i vy. Stačí jen 5 minut ze začátku a pes je unavený, jak psychicky, tak fyzicky. Takže výborná věc, když je venku ošklivo a psi chtějí něco dělat a vám se nechce ven.

 

12.1.2013 večer

Jentak malinký trénink frisbee s Markét Urbáškovou, když už jsme tu v Ratenicích všichni byli, tak pro to nevyužít? Takže jsem vzala Linn a Snowy, abychom ukázali, jak pokračujeme. A moc se mi to líbilo, jelikož naše Linuška i v cizím a těsícím se prostředí dokázala pouštět disky!!! Super, tak doufám, že jí to vydrží i distačky v březnu. Ale je to obrovský pokrok.

 

12.1.2013 - dopoledne+odpoledne

Pro prohloubení našich znalostí o pozitivní motivaci jsme se Snowy jeli vzdělávat do Ratenic na přednášku Verči a Markéty Urbáškových o pozitivní motivac a klikru. Práci s klikrem jak Linn, tak Snowy dobře znají, takže se jela vzdělávat panička. Tato výcviková metoda se mi nejvíce zalíbila, je fakt že asi nedodržuju na 100% třeba samostatný shaping (necháváte psa, aby předváděl nějaké úkony, co on sám nabídne a vy mi odkliknete tu co se blíží k vaší představě o provedení cviku) a přidávám si tam luring (z dob minulých, kdy se moc nevědělo o pozitivní motivaci a cvičilo se jinak - prostě si nemůžu pomoct a někdy mu rukou ukážu :)). Takže to bylo spíše na oživení mé paměti a snahy zapamatovat si dělení: posílení je 1.pozitivní za 2. negativní, trest je taky za 1. pozitivní a za 2. negativní. Věděli jste to? No stále mi to v hlavě míchá :D

Myslím si, že druh tohoto výcviku je velmi dobrý a krásně upevňuje vztah psa a psovoda. Kdo jednou pronike do světa pozitivní motivace, tak se mu v něm zalíbí a bude podle něj cvičit :)

 

můj oblíbený typ klikru

 

Leden

Konečně jsme našla odkaz na video z natáčení soutěže Brit o psí stravenky (když jsme byli na kurzu masírování), kde je Linn jako modelka. Tak zde se na něj můžete podívat.

 

 

 

ROK 2013

 

 

Společné foto mojí smečky :)

 

 

15.12.2012

Jsem se přihlásila na kurz Masáž psů od firmy Svopap. Toto téma mě velmi zajímá a to nejen z profesionálního hlediska, ale i z hlediska přípravy psa na výkon a také po něm. Již jeden kurz jsem obsolvovala, ale tento kurz byl jiný - a to v tom, že jsme si s sebou měli vzít psa jako model :) Volba padla na Linn.

Takže jsme vyrazili do Prahy. Cesta byla velmi zajímavá, neboť já se v Praze skoro nevyznám, ale hlavně to byl den, kdy varovali před ledovkou. Naštěstí to dobře dopadlo a dorazili jsme v pořádku do haly v Počernicích.
Na programu byla nejprve teorie. Seznámení s anatomií a svalovou sosoutavou psa. Dále kdy je masáž vhodná a kdy je kontraindikovaná, jak si připravit pejska na masáž atd. V druhé fázi byla praxe. Ukázka různých typů tření, hnětení, prohmatávání. Ukazovali jsme si to na různých čátech těla psa. Důležité na masáži je to, že vždy se masíruje směrem k srdci!

Dále jsme si říkali i názorně ukazovali, jak správně protahovat a rozhýbat psa před výkonem.

 

protahování

 

Musím říci, že to byl den sice velmi náročný nejen pro mě. Zato velmi přínosný, zkušenosti, které jsem zde nasbírala bych chtěla použít nejen u svých psů, ale i při prái s klientama v práci.

Jako oživení bylo, že nás poprosili z vedlejší prodejny PetCenter, kde vyhlašovali výsledky soutěže (Kolik granulí Brit care small se vejde do jejich barelu), jestlibychom jim se psema neudělali diváky. Což nikdo z nás neodmítl :)

 

 

PF k Vánocům a Novému roku

 

 

4.12.2012

Vkládám fotku Linna  jejího nového oblečku od firmy Hurrta. Mohu jen doporučit, krásně sedí a hřeje. Takže už bude mít Linzinka v zimě záda v teploučku. A teda má držší bundu než panička :D

 

 

28.11.2012

LINN MÁ NAROZENINY!!

 

V tento se den se vyskytla v našem světě jedna červená psí slečna jménem Linn. Dnes je to už 4. rok, co tu je a doufám, že tu s námi ještě dlouho bude.
Takže Linuško - přejeme ti hlavně hodně zdravíčka (to ty budeš potřebovat), štěstíčka, stále plnou misku (kterou ty by sis přále, ale to by z tebe byla pěkná koule), hodně míčků, radosti!!
Dáreček dostaneš, jen co přijde poštou :)

 

17.11.2012

Se Snowy jsme jeli na seminář dogfrisbee, který vedla Markéta Urbášková. Tam jsme potkali dalšího honáka Quoin Princess Cidabro alias Vendy a společně s její paničkou Sašou jsme se všichni snažili naučit frisbee :)

 

 

 

11.11.2012

Kynologický klub Primavera pořád seminář obedience s Markem Pavlů a psem Jackem (BC), takže jsme vyrazili s Linn a Snowy pobírat zkušenosti a rady, jak se připravovat na zkoušku OB-Z. Byl to zajímavě pojatý seminář a dozvěděla jsem se spoustu rad a hlavně, jak dále pokračovat s pozitivním výcvikem.

 

10.11.2012

S Honzikem a holkama jsme si udělali výlet do Prahy za ostatníma ACD na krásnou procházku Prokopským údolím. Nutno říct, že to byl krásný zážitek a moc jsme si to užili!

 

14.10.2012

V Kutné Hoře jsme pořádali závody agility aneb Emilův dvojskok 2012 - dvojzkoušky, kde byla rozhodčí Alice Glöcknerová. Vzala jsem Linn, aby si zaběhala. Moc netrénujeme, takže jsem doufala, že si něco bude pamatovat. No a něco si pamatovala :) V prvním běhu se sice diskla kvůli slalomu, ale druhý běh zaběhla se 2 chybyma a celkovým krásným 6. místem v Kategorii A1! Takže máme další výbornou!!

 

 

13.10.2012

V Kolíně se konaly kolínské Alíkoviny, kam byl pozvány i naše týmy flyballu Tsunami 1 a Tsunami 2-vlnky. Soupeřili jsme proti sobě a perfektně jsem si to užili. Diváci byli nadšení, s jakým zápelem psi běhají pro tenisák. Tentokrát jsem zvolila na ukázku Linn, protože pouštět obě dvě by bylo pro mě složité. Snowy jsem přihlásila do soutěže Alíkovin - překážková dráha. Aby jí to nebylo líto. No a jak to dopadlo?? Snowy se umístila na 2. místě!! Pogratuloval nám i pan Srstka, který byl hostem. Pár drobnůstek jsme věnovali kolínskému útulku,a by se pejskové měli taky dobře.

 

Snowy a 2.místo v kategorii Překážková dráha - velký pes :)

 

22.9.2012

Nedaleko od Kolína (v Jihlavě) se konaly distanční závody v dogfrisbee Last minute Distance Jihlava 2012, kam jsem jela hlavně kvůli Snowy, aby si vyzkoušela pořádné závody. Snowy soutěžila v Minidastance (38./47.) a dogdartbee (38./50.). Linn jsem vzala jen na dogdartbee (29./50.)(stále nechce pouštět disky, takže toto jediné nebylo na čas). No, nutno říci, že Snowy makala i hezky chytala, jen paničce se nedařilo nějak dobře házet, ale i tak jsme si to užili. Linn klasika - chytla hezky, ale už nechtěla pustit.
Velké díky hlavně patří kuchaři Martinovi Motrincovi - coby šéfkuchaři. Výborně jsem se tam najedla. Takže nakonec jsem to spíše pojala jako ochutnávku výtečných jídel (např. vepřová panenka na grilu, psuh s bylinkami...). Mňam

 

8.9.2012

Dne 8.9.2012 jsme byli pozváni Evou, která za nás běhá s Energi a Trixii, abychom v ZKO Ledeč nad Sázavou ukázali, co je flyball vlastně za psí sport. Ku příležitosti V. ročníku Psího loučení s prázdninami, kde se navíc se konal II. ročník voříškiády - O Posázavského BOBa. Počasí bylo krásné a také byl krásný doprovodný program. Např. ukázka agility, dogdancingu, poslušnosti, dogfrisbee (které předváděla Hanka se Snowy), zajímavá byla i ukázka koňské čtverylky. Příznivci koní, se zde mohli i povozit. Na konec progamu byl tedy zařazen flyball, kde jsem běhali na 2 dráhách, kde jsme si i z řad diváků zapůjčili nabíječe a starotovního rozhodčí. Sice jsme běhali jen v 6 psech (Ace, Darth, Energi, Betty, Snowy, Eimee), ale i tak si myslím, že lidé už teď vědí o co ve flyballu jde :) Když viděli psy, jak dychtivě chtějí běžet pro míček a jak se toho hlasitě dožadují.

Snowy a frisbee

 
Snowy a Linn  flyball
 

5.9.2012

Tentokrát trénink dogfrisbee v Nymburce a Anežkou Strachovou.

 

2.9.2012

Tohoto dne se naše družstvo Tsunami 1 zúčastnilo MR ČR ve flyballu v Litoměřicích, kde běhala i Snowy!!

Mistrovství České republiky ve Flyballu 2012

Dostat se na MČR bylo naším snem a cílem, který jsme si společně stanovili. A přestože Flyball tým Tsunami má dva zástupce Tsunami 1 a Tsunami 2 vlnky, ze kterých se kvalifikoval pouze 1. tým jejich úspěch jsme všichni brali za svůj. Protože Flyball není jen o psech ale i o lidech, o tom jak jsou  sehraní, jak jsou kamarádští a jaká je to banda šílenců, která se věnuje tomuto sportu.  Takže na MČR jsme jeli všichni, pomáhat a podporovat a hlavně si to užít. Účast na MČR je opravdu za odměnu a všichni jsme byli moc nadšení, že se toho aktivně účastníme. Nominace byla v abecedním pořadí následující: ACE, CASEY, CODY, DARTH, EASY, SNOWY.

 

                MČR se letos konalo na výstavišti v Mladé Boleslavi v neděli 2.9.2012. Sjelo se nás zde opravdu hodně a celý závod nesl slavnostní atmosféru. Vše začalo nástupem, kde nám všem zahráli státní hymnu a pak se už začalo běhat.

V první částí turnaje se běhal tzv. Speed Trial, kdy o umístění družstva rozhoduje nejrychlejší zaběhnutý čas. Tsunami 1 běželo v prvním rozběhu s Alea – Tým naděje z Českých Budějovic. V tomto rozběhu se nám podařilo zaběhnout čas 19,12.

 MČR je jiné oproti ostatním turnajům v tom, že zde nejsou týmy rozděleny podle časů do divizí, ale běhá každý s každým. Což logicky znevýhodňuje pomalejší týmy. Ale jak už jsem tu zmínila, jednalo se především o to si pěkně zaběhat a užít si atmosféru. Mě osobně se líbila organizace turnaje, pořadatelé z týmu Lavina představovali při přípravách jednotlivé týmy, podle toho, co našli na jejich webových stránkách a tak jsme měli možnost se o sobě i něco dozvědět, což bylo moc fajn.

 

V dalším rozběhu jsme běželi proti týmu The Rebels II, kde jsme si zaběhli čas 18,74. Další rozběhy byly s týmy : Dajavera X Fitmin , Pilsen 2 F.A.S.T. V odpolední části se běhal tzv. Double Elimination , což znamená, že tým, který 2x prohraje tak končí. V prvním odpoledním rozběhu jsme nastoupili s týmem Crazy Balls, se kterým jsme bohužel prohráli a ve druhém rozběhu s týmem The Rebels I., tento rozběh se opět nevyvedl dle našich představ. Přestože jsme taktizovali a snažili se, seč nám síly stačili, skončili jsme na 11. místě. Tentokrát se ukázalo jak moc důležité je mít štěstí na své straně. Ale musím říct, že jsme běhali čistě a bez větších chyb. Na tomto turnaji bylo opravdu znát, že se ho účastní ostřílení profesionálové. Bylo velice zajímavé sledovat ostatní týmy, jakou mají techniku práce se psem na boxu, co dělá nabíječ, kdo má jaký box…. Neubránili jsme se a už jsme ke konci turnaje, kdy jsme fandili ostatním týmům, které sváděly boj o mistra republiky, plánovali příští sezónu. Co a jak vylepšit, jak získat nováčky, sponzory a další členy do týmu. Když bylo doběháno opět jsme se všichni sešli na vyhlášení, znovu jsme si poslechli státní hymnu a rozdali se ceny vítězům a nejen jim. Všechny týmy si odnesli nějakou tu drobnost a na památku mediali někdo s pořadovým číslem J někdo jen tak s logem a termínem aby si v zimně až nebudeme moc běhat a řádit se svými psími miláčky mohl připomenout, že v neděli 2.9. se účastnil MCR.

Mimo jiné se i na tomto turnaji zaběhl nový národní rekord, který zaběhlo družstvo Hop Trop Prague a to 17,12s!!

 

 

Výsledkov listina MR ČR 2012

1. místo - LAVINA ALFA
2. místo - The Rebels I
3. místo - Hop Trop PRAGUE - zaběhli národní rekord 17,12s!!!
4. místo - ALEA - tým Naděje
5. místo - DogDRAGONS
6. místo - Hop Trop HURRICANE
7. místo - Pilsen 2 F.A.S.T.
8. místo - CrazyBalls
9. místo - Kosatky 1
10. místo - Dajavera X Fitmin
11. místo - Tsunami 1
12. místo - The Rebels II

 

1.9.2012

Linn složila zkoušku BH!!! Na naše kutnohorském cvičáku, posuzovala rozhodčí Markéta Dvořáková, která posuzovala přísně, ale spravdelivě.

 

 

24.8.2012

Jsme jeli zkusit s Linn dogdancingové postupové zkoušky freestyle 1 do Dvora Králové nad Labem.  Bohužel se nám nějak nedařilo, Linn zajímali asi více koně okolo než tančení, proto jsme se bohužel nevešli do časového limitu a diskli jsme se. Ale nevadí, máme výkonostní zkoušku a to by bylo, aby se nám to alespoň jendou nepovedlo. :) Takže teď ještě pár cviků naučit Snowy a budeme tančit všichni.

 

Společné foto

 

 

Naše flyballové družstvo tsunami 1 jede na MR ČR!!! Kam jede 12 nejlepších družstev!!

Nejlepších 12 družstev, která se zúčastní MČR 2012:

Hop Trop PRAGUE
Lavina Alfa
DogDRAGONS
CrazyBalls
Hop Trop HURRICANE
Dajavera X Fitmin
The Rebels I
Kosatky 1
Pilsen 2 F.A.S.T.
Alea - tým Naděje
Tsunami 1
The Rebels II

 

8.8.2012

Jeden všední den jsme Linn přihlásila na trénink dogdancingu k Áje Smolíkové. Cvičení bylo zajímavé a poučné, jen panička se asi bude muset více snažit, aby nevipadala jako prkno při tancování.. :)
Jelikož se za chvíli pořádají zkoušky ve Dvoře, rozhodla jsme se tam Linn přihlásit a uvidíme,jak to dopadne. Zatím budeme cvičit, cvičit..

 

11.-12.8.2012

Dvoudenní turnaj ve flyballu MR BCCCZ v Litoměřicicích. Tentokrát Snowy běhala za Tsunami 2-vlnky společně s Linn. Na tento závod jsme se všichni z Tsunami 2 - Vlnek těšili, neboť dvoudenní závody jsou zajímavější, napínajvější. Pro někoho to bylo napínavější více - třeba pro Verču, která pouštěla Arga v Tsunami 2-Vlnkách a navíc půjčenou Energi od Evy v Tsunami 1. nebo pro Hanku, která měla 2 psy v jednom družstvu. Velké díky patří pomocníkům - Zdenči, Terky a našeho nového nabíječe Dominiky, která si vedla na svém prvním turnaji výborně.

A v jaké sestavě jsme jeli? Betty (malý knírač) a Monča Břichnáčová, Eimee (jck rusell terier) a Míša Šplíchalová, Argo (border collie) a Verča Vacková, Linn (ACD) a Hanka Bínová, Snowy (mix ACD) a Hanka Bínová, Ája (BO Tervueren) a Míša Hobzová.

Počasí nám přálo, sluníčko krásně hřálo. Dopolední Round robin (nebol-li každé družstvo s běhá každým) na dva běhy, kde jde hlavně o body do nedělního pavouka, jsme vybojovali krásných 14 bodů! Tzn. že jsme se do nedělního pavouka (double elimination - tzn, kdo 2x prohraje vypadává) s nejlepším časem 22,18s, zařadili na 2. místo a tím pádem, jsme mohli pozorovat soupeře a mít delší odpočinek než se vydáme do dalšího boje.

 

 

V havním stanu panovala výborná nálada plná nadějí na pěkné umístění. Nejprve jsme chtěli být alespoň 3., když jsme ale viděli, že to může být lepší, zapracovali jsme na sestavě a zkusili riskantní taktiku. Dát do družstva jak Linn, tak Snowy, které obě pouští Hanka a s jiným člověkme běhat nebudou. No, bylo to velmi zajímavé a hlavně náročné na koordinaci. Linn běhala jako startovní pes, pak byl Argo, Snowy a Ája. Nejdřív zkušební běh, jestli to Hanka stihne a hlavně, jestli pomocníci stihnou vzadu odlovit Linn, aby se nerozhodla běžet znova, když Hanka pouštěla Snowy. Zkušební běh vyšel. Takže na ostro. Červená, žlutá, žlutá, zelená a Linn protíhá světla EJS, Hanka volá, hází míček daleko dozadu, mezitím se s Linn střídá Argo, který běží neomylně pro svůj míček. Hanka mezitím přebírá Snowy od Míši, která jí drží přichystanou u dráhy a už, Argo je už u poslední překážky a míjí se Snowy mezi EJS. Snowy sebrala míček a hurá zpět, kde střídá poslední Ájá, kerá bez problému běží do cíle o celé 3 délky protějšího psa. Juppíí. Vyšlo nám to! Ovšem jaké bylo rozčaroání, když se na tabuli objevil čas 20,30s!! Horní limit pro 5. divizi byl totiž 21,0s,který se nemůže prolomit, jinak družstvo běh prohrává. My jsme ale neklasali na duchu, naopak naše nadšení vzrostlo, že jsme schopni zaběhnout za tak hezký čas. Takže jsme jen prodloužily stříačky mezi psy a bylo to.  S Mad Wolves jsme vyhráli 3:2. A postoupili jsme do finále.

Takže teď nás čekal boj o 1. nebo 2. místo s Lavinou Gama. Chtěli jsme to udělat zajímavější, proto jsme postavili družstvo z menších psů, abychom to udělali zajímavější. :) Takže sestava Betty, Eimee, Snowy, Ája se postarali o napětí. Rozběh sice prohráli, nicméně si to užili. Takže tu bylo opakované finále, protože Tsunami 2 - vlnky ještě ani jednou neprohráli. Chtěli jsme nasadit rychlou sestavu, nicméně nám plány překazila Linn, která začala kulhat. Co s tím? Takže změna. Bude sestava Argo, Eimee, Snowy a Ája a uvidíme, jak to půjde.

 

 

e začátu to vypadalo spíše na druhé místo, to když jsme prohrálavali 2:0. Nicméně jsme neklesali na duchu a zabrali ještě jednou. Nejprve jsme vyrovnali na 2:1. To už jsme si říkali, že by mohla být sranda, kdybychom vyrovnali na 2:2. A ono se to povedlo! 2:2! Takže stačil už jen malinkatý kousek a první místo bylo na dosah. Červená, žlutá, žlutá, zelená a Argo míjí EJS, bere míček, tešně se míjí s Eimee, která sprintuje přes všechny 4 překážky a běží zpátky, kde se míjí se Snowy, která má v hlavě jen míček a nakonec Ája. Všichni se otáčíme a hlasitě křičímé póóóóóóď, Ájoooooooo, póóóóóóď!!! JOOOOOOO!! Vyšlo to!! Jsme 1.! Tsunami 2 - vlnky se umístili na 1. místě!

 

To byl nejlepší závěr sezony, jaký jsme si mohli jen přát!

 

 
Moje šikulky

 

22.-27.7.2012

Tento krásný týden jsem trávili spolu s dalším honáčkem Atoskem a Lenčou na táboře dogfribee v Tovačově s Markétou a Verčou Urbáškovými, Míšou Androvou. Zde jsme se s Linn snažili zdokonalit či spíše jí přimět pouštět disky a se Snowy jsme trénovali sestavu na dogfreestyle. myslím, že s oběma jsem udělali velký pokrok. Panička měla taky na pilno - takže se učila házet, házet a házet...

Mimo házení frisbee jsme zkoušeli cvičení na gymballech (to už cvičíme i doma), jak správně protahovat psa a jak zdokonalit kondici psa.

 

Byl to super tábor a už se těším, až příští rok pojedeme znova..

 

Nejen psi běhali :)) multiple

7.7.2012

Jsme se s mamkou vydali zkusit štěstí s Linn na ovečky. Tady zkusit ZVOP - zkošku vloh ovčáckého psa, která se konala v Martínkovicích u Broumova. Ráno vypadalo, že bdue celkem ošklivo, protože se v polabské nížině držela mlha, avšak postupem dne bylo čím dál větší vedro. Na místo jsme dorazili asi v půl 10. To se zatím připravovali týmy na HWT zkoušku. Mezi účastnicema byla i rakouská závodnice asi s 5 briardama. Je doopravdy zajímavé sledovat, původní poslání psa - vést ovce. Ti jsou přeci živí tvorové a nenechají se vést přesně podle nějakého plánu. V dnešní době, kdy vše musí být pečlivé ba přímo perfektní myslím tím zkoušky IPO, atd. Je toto dooporavdy zážitek. No a pro nás to byl taky zážitek. Vzhledem v velkému vedru, kdy už ovce ani psi moc nemohli, se zkouška přesunula do podvečerních hodin 17-18h. Naštěstí měl nedaleko Honzik tábor, tak jsme ho jeli navštívit. tak jme spojili příjemné s užitečným. Na půl 5 jsme se tedy vydali zpět k ovečkám. Nejprve šli na řadu border collie - ty totiž pasou jiným stylem tzv. collegting styl, pak šli ostatní plemena, která pasou tradičním stylem. My jsme šli jako úplně poslední. Byly jen 2 psi na ZVOP - Linn a briard. A Jak to Linn šlo? No, asi nejvíc jsme z toho byla vyplašená já (tedy až po ovcích:)). Nevěděla jsem co mám dělat, ale rozhodčí (p. Horská) mi napovídala. Takže jsem odepla Linn z vodítka a nechala jsem to na ní. Njeprve jsme byli u ovcí, který byly uvnitř košáru. Linn měla běhat okolo košáru a projevovat zájem o ovce. Což tedy rozhodně dělala. Pak nás, vzhledem k velkému teplu pustili dovnitř košáru. Jindy se to prý dělá mimo košár. Tak jsem měla Linn na vodítku a šli jsme dovnitř. Tam správně projevovala svůj temperament, styl a snahu dostat se za ovce. Největší sranda byla, když už jedna ovce si řekla, že toho má dost a zkusila se Linn postavit. Takže sklopila hlavu a šla po ní! Jenže naše Linn se nenechala a ukázala jí, kdo je taky vůdce!
Tak Linn prošla :) Paní rozhodčí řekla, že vlohy k pasení má, že nemá strachovou reakci k ovcím a má typický styl.

Takže to je anše další zkouška, teď hurá trénovat na další :))

 

 

 

V těchto horkých dnech chodímě plavat. Tedy já a Linn palvat, Snowy dělat čubičku :)) Teda musim ale říct, že po 3 dnech "čubičkování" zjistla, že se ve vodě nemusí plavat kolmo a cákat si do tlamy a nosu, ale že jde plavat i vodorovně :)

 

Dvě aqubely - ta podoba :)

 

Pořadatel Sladkých nadějí udělal moc hezké promo video ze závodů, kde je detailně vidět, jak se psi tváří, co jim jde a nejde. Je tam i Snowy, bohužel u té skupiny, co jim to moc nejde. Nějak se nám zasekla na boxu :)) Je to na 2 min 41s.

 

 

 

9.-10.6.2012

Další flyballový turnaj. Pro změnu v Mělníku Turnaj sladkých nadějí. Závod byl opět dvoudenní, kdy to vyělo tak neštěstně, že Tsunami 2-vlnky běhali v sobotu a Tsunami 1 až v něděli. Měla jsem s sebou Snowy, která běhala za Tsunami 1, ale protože jsem funofvala jako řidič pro Tsunami 2-vlnky, tak jsem jela už v sobotu. A jak si Tsunami 2- vlnky vedli? Myslím, že postoupili zase o kus výš, protože už jsou celkem sehranější tým. Největší kuriozitka byla asi Trixie (yorkšírský teriér s Evou. No, říkeme jí divý jorkšír :D protože když běžela na dráze a chtěla jít sežrat psy z vedlejší dráhy, tak to bylo tak komický, že se kelpie z vedleší dráhy musela podívat, co že jí to chce sežrat za divnou myš :))) A jak dopadli Vlnky? Běhali v 5.divizi a skončili na hezkém 4. místě. V sobotu byl den zamračený, ale naštěstí nepršelo. Po skončení turnaje jsme sice měli měnší kolizi v tom, kde budeme spát, protože v původním kempu měli sraz mortorkáři a my se tam už tak nějak nevešli. Za to jsme našli super kemp s ubytováním v chatičkách. Problém žádný nebyl, ani když jsme řekli, že budeme mít 5 psů a 4 lidi. Doopravdy se to vydařilo, zašli jsme si na dobrou večeři se zajímavou obsluhou :)

V neděli byl den o dost zamračenější a dost pršelo. Se Snowy se nám hned ze začátku moc nedařilo, protože jí naměřili 40 cm v kohoutku a my jsme potřebovali max 39,99 cm, aby snížila překážky na 25cm, místo stávajících 27,5cm. No prostě to nevyšlo. Ale pak mi celý den dělala Snowy jen radost (asi mi to chtěla vynahradit). Nejenže krásně běhala, ale taky na startu štěkala, že chce jít. Takže konečně emoce převládly a celou trať zvládla na 1. i se střídačkou. Zkusili jsme jí pustit i na červenou dráhu, kterou od Eager´s cupu nechtěla běhat. Nevím, asi je rasistka :)) a co se stalo? Snowy jí zaběhla bez problémů! Ani jednou nevyběhla mimo. Takže já jsem byla spokojená. A Jak jsme tedy celkem dopadli? Tsunami 1 běhalo ve 2. divizi s nejlepším časem 18.95 s a skončilo na 5.místě.
Závod to byl pěkný i přes nepřízeň počasí.

 

                                               Maky a Easy, Libor a Ace, Irča a Casey - Tsunami 1

 

2.6.2012

Tentokrát byla na plánu další honácká akce - jeli jsem 250 km vzdálených Ludslavic, kde se konal MR ACD v agility. Společnost nám dělala moje mamka, která dělala řidiče, Monča a kamarád Monči Honza. Byla přilášeno 5 ACD. Aldora, Aquila, Linn, Abby a Exík. A Jak jsme dopdli? V agility open byla Linn na 15. místě - z toho se umístila na 3. místě z A1 závodníků. Musím ale uznat, že byla výborná, jen já jsem na parkuru běhala zmateně jak lesní včela. Pak byla na řadě zkouška LA1, kde se Linn umístila na krásném 3. místě!! (Takže kdybychom chtěali můžeme přestoit do A2, ale jelikož nemůžeme trénovat, tak zůstaneme v A1). Ve zkouškách měla jen jednu odmítačku, kde chtěla jít na oblíbenou zónovku místo do tunelu, ale zvládli jsme to. No a jumping zkazila panička, protože když Linn vypadla i po 2 ze slalomu, tak šla z druhé strany a já jí poslala rovnou do druhé díry tunelu...
Takže celkově jsme z honáků byli na 4. místě (letos pojedeme v samých 4:))) Ale i tak jsem spokojená. Linn běhala moc krásně, na to že moc netrénujeme :)
 

 

A Jak dopadlo celkové mistrovství ACD?Výsledky V. MR ACD v agility 2012

 

1. Veronika Stratilová a Aquila Blue Camden Dog
2. Kateřina Vranová a Abbey Red Camden Dog
3
. Kateřina Džumanová a Aldora Šumící křídla

4. Hana Bínová a A Linn Charlie M´S Flimex

5. Markéta Klanduchová a Exceptional Kazari Toyo-Ken

 

                                                                        3. místo v LA1

 

26.-27.5.2012

Tento víkedn jsme jeli s Honzikem, Linn a Snowy na sraz ustralských honáckých psů, který se konala v příjemném kempu Orion u Tábora. Celkem se sešlo moooc honáků, převážně tedy modrých, jen Linn, Aldorka, Snowy a další 2 kluci od Jourových byli červení.

 


Na tento víkend jsem s emoc těšila, neboť se tady dali vyzkoušet všemožné psí sporty. Takže si Linn i Snowy vyzkoušeli obranu, sranda závody (kde jsem s úžasem zjistila, že Linn nechce žát buřty :)), pak jsme měli orietační pochod, se skupinkou nadšenců i fribsee a samozřejmě coursing, který se hodnitil. Tam se holky současně umístili na 4. místě. Linn ve třídě amatér feny/z 8 fen. Snowy také na 4. místě ve třídě kříženci.  Jinak jsem dovvezila flyballový box a shoot, takže si mohli honáci vyzkoušet i flyball. Dělali jsme ukázku flyballu s Linn, Snowy a Diázkem. Bohužel se ukázalo, že moji psi, jsou na mě moc záoslí, takže je můžu pouštět jen já, jinak neběhají :)
Byl to doopravdy super víkend, kde se sešlo hodně ACD a jejích majitelů. Příště jedeme určitě znova :)

 

 

Jedna společná rodinná fotka ze srazu ACD :))

 

 

5.-6.2012

Video z flyballových závodů Eagers cup 2012

 

Tsunami 1 - kde běhala Snowy

 

Tsunami 2-vlnky - kde běhá Linn

 

5.-6.5.2012

Na náš první závod v sezóně jsme vyrazili v téměř kompletní sestavě. To byl Eager´s cup!

 

Tsunami 1: Casey – Irča, Ace – Libor, Darth- Andrea, Snowy- Hanka, Easy- Maky, Energy – Evča

Nabíječ: Honza Tasch

Tsunami 2 – vlnky: Argo-Verča, Betty-Monča, Bonnie- Stanislava Balogová, Eimee-Míša Š., Linzie-Hanka, Lucka-Irena Nosková.

Nabíječ: Míša Mrkvičková

 

Jednalo se o závod s mezinárodní účastí a pro hodně z nás to byl i první závod vůbec. Za všechny mohu říct, že smíšené pocity a nervozita se dala v sobotu ráno vyloženě krájet. Ale naštěstí po první běhu se vše srovnalo a všichni si užívali příjemného dne.

Celý závod probíhal na dvou parkurech, což se nakonec ukázalo z hlediska organizace docela nešťastné. Týmů bylo hodně a na druhém parkuru běhala pouze poslední divize (Tsunami 2 vlnky). Vzhledem k tomu, že hodně našich členů závodilo se psi v obou týmech, bylo to organizačně malinko složitější a chvílemi vznikaly zmatky. Vše jsme ale nakonec zvládli a víkend jsme si užili.

V sobotu se běhal „Speed trial“ (rychlostní zkouška), kde šlo o to, zaběhnout co nejrychlejší čas, tak aby se tým dostal na co nejlepší výchozí pozici na nedělní „Double Elimination“ (tzv. na dvě prohry).

 

 

Tsunami 1:

1.rozběh proti LAVINA BETA – prohra (19:64, 19:53)

2.rozběh proti Unleashed NightMares – vítězství (19:26, 19:12, 19:14)

3.rozběh protiTHE REBELS II – vítězství (29:77; 19:63)

4. rozběh proti GKSK Cani-Ball BLUE – prohra

Celkově 3. místo

 

Tsunami 2 – vlnky:

1.rozběh proti Nextra – prohra (22:47; 28:81; 22:08)

2.rozběh proti Happy Jumpers– vítězství (25:65; 34:88; 22:15)

3.rozběh protiTHE REBELS III – prohra (21:85; 22:43)

Celkově 6. místo

 

 

 

Během tohoto víkendu jsme posbíraly cenné zkušenosti ze závodů. Atmosféra byla naprosto perfektní a vše jsme si řádně užili. Už se všichni moc těšíme na další závody, kde jistě zužitkujeme načerpané zkušenosti a věříme, že nás čekají další skvělé turnaje.

 

                                                                                              3. místo Tsunami 1

 

 

29.4.2012

Jsme se přihlásisli na ACD akci - coursingový trénink nedaleko od nás - v Drahobudicích. Po malé peripetii, kdy jsem  v práci skončila déle než jsem předpokládala, tak jsem si to a místo určení dohasili. Počasí bylo moc pěkné, ale slunce neúprosně hřálo. Měla jsem s sebou obě holky (Linn a Snowy). Nejprve si to dala každá zvlášť. Linn už jako profík věděla, co má dělat. Snowy se tentokrát moc nechtělo, asi ještě byla unavená ze včerejšího závodění ve flyballu (i když se tomu u ní divím). Na poslední běh jsem holky dala společně a přidala se k nám jedna ACD mladší slečna. Linn jsem radši nasadila vypůjčený košík ( já jsem ho samozřejmě zapomněla doma). Pak jsme je všechny vypustili. da čtvrteky běželi všichni, apk odpadla Snowy (co kdybych jí asi odjela), pak modrá ACD. Jí očividně vadil košík, takže se ho snažila zbavit. Jen Linn neúnavně pronásedovala střepec, aby ho na konci mohla zamordovat.

 

Tento trénink se mi moc líbil, nejenže se sešlo více jak 10 honáků, ale i kvůli výborné atmosféře a partě lidí. Doufám, že se bude pořádat co nejdříve znova. 

 

 

 

28.4.2012

Velký den pro Snowy. Její první závody ve flyballu. Naše flyballové družtvo Tsunami má nové posily, takže se je rozhodlo poslat na závod, kde by si měli ozkoušet tu atmosféru. A tím byl závod dvojic O Kosatčí plotev v Trmicích u Ústí nad Labem. Snowy běhala ve dvojicic s Energi (BOC), pak jsme tam měli ještě další dvojice. Eimee (JRT) a Trixii (YT), Argo (BOC) a Easy (BOC). Všem to moc hezky šlo. Nedělali ani žádné velké chyby. My jsme si naopak vyzkoušeli poštění na EJS, střídačky.. A naopak nasát tu atmosféru, protože příští týden už to mělo být naostro.
No a jak to dopadlo?

Snowy s Energi si vyběhali ve 3. divizi krásné 3. místo! Argo s Easy obsadili 6. místo (2. divize) a Trixii s Eimy hezké 5. místo (4. divize).

 

Už se těšíme za týden na oficiální 1. turnaj tj. Eager´s cup!

 

 

24.4.2012

Linn je v novinách!!

Po našem výkonu agility v Kutné Hoře nás při akci vyfotil fotograf z Kutnohosrského deníku. No, nedivím se. Vypadám tam, jako bych chtěla něco vyčarovat :)

 

 

22.4.2012

Tento den náš cvičák (oddíl agility) pořádal opětovně závody. Tentokrát Cacag a rozhodčí byl Antonín Grygar. Zde jsme nasadila jen Linn, i když jen na zkoušku, protože při našem trénování - netrénování jsem tušila, že Linn bude na parkuru jako neřízená střela. První dva běhy jsem se nemýlila. Při 1. jumpingu po 3. překážce se Linn rozhodla jít jinou trasu. Je pravda, že na tom mám velký podíl já, jelikož už moc nevím, ja se tohle zvíře na parkuru řídí :) Při druhém běhu, to bylo už lepší, já se trochu uklidni, Linn se začala víc soustředit a vypadli jsme na slalomu, ano, na Linn oblíbeném slalumu, kde prostě zaboha nemohla pochopit, že slalolm má 12 tyček a ne jen 11. Takže asi na 6 pokus slalom splnila a já ve veliké euforii jsem jí poslala na jinou překážku... No, stane se.  A poslední běh byl už o něčem jiné. To bylo naprosto úžasné! linn se podařilo zaběhnout celý parkur a umístit se krásném 15. místě ze 47. závodníků!

Takže jsem po tomto zavrhla ukončit běhání agi a občas to ještě na těch 4 závodech ročně zkusit.

 

Jinak naše agility bylo úspěšbé. Celkovým vítězem se stala naše Míša Hobzová s Daffym (BO). Moc gratulujeme!

 

 

11.3.2012

Celé dopoledne jsme trávili na cvičáku. Snowy nejprve flyball. Je tu změna oproti minule. Snowy totiž zakončila trénink tím, že už přešla ze shootu na box! Netvářila se na to nijak divně, za míček je schopná udělat cokoliv, ovšem jak moc jí to poznamenalo uvidíeme příští trénink. Doufejme, že jí to nebude vadit. Už se totiž blíží závod O Kosatčí ploutev a Eagerś cup, kde se se Snowy počítá. Je totiž snižovač :)

Pak jsme museli jít na agility, jelikož jsme dělala instruktora. Ve volné chvilce jsem zkusila Snowy na pár skočkách a Linn si zaběhala parkur. Tentokrát jsme byla spokojená. Na to, že skoro netrénujeme, se Linn chovala relativně oploceně :) a běhala hezky. Tak snad jí to vydrží a na MR ACD v agility neudělá ostudu :) Nebo spíš já :))

 

Odpoledne jsme měli v plánu jet na výlet na zříceninu Sion. Počasí nám bohužel nepřálo, ale stihla jsem jít aspoň na krátkou procházku s našima 4 hafanama. Linn, Snowy, Alf, Lasta. Bylo to super. Psiska se pěkně vyběhali.

 

Více foto z procházky můžete videt zde a z tréninku flyballu zde

 

 

10.3.2012

A je to tu. První letošní závod dogfrisbee. Opět jsme sezónu zahájili v hale v Hradištku u Sadské. Tentokrát ovšem s většíma změnama. Takže za prvé krome  Linn závodila i Snowy (její 1. závod) a navíc nám mornální podporu dělali Honzik s Alfem. A jak to dopalo? Klasicky. Linn nechtěla pouštět. Takže v supermini distance získala 15b., což stačilo na 23.místo. Snowy překvapila a nachytala víc a to o půl bodu! tj. 15,5 a bylo z toho 22. místo. Bylo však na ní vidět, že se musí pořádně vychytat a taky byla dost nervózní z rozhodčích. To si je musela jít z blízka okouknout a samožřejmě tam u nich zapoměla disk, takže jsem musela pro disk běžet já. Myslela asi na mé zdraví, aby mi nebyla zima. Timetrial. No to není má oblíbená disciplína. Linn skončila na 25.místě a Snowy na 28.místě, protože se nedařily chytat disky. Ale jinak jsem spokojená. Snowy si vyzkoušela závody na vlastní kůži a Linn? No, k tomu není co dodat.. To je prostě Linn. Jinak počasí bylo nádherné a atmosféra taky. Moc děkuju Honzíkovi a Alfovi za doprovod! :)

 

Foto ze závodů zde

 

 

 

Společné foto

 

26.2.2012

Dnes byl nabitý den. dopoledne jsme strávili na cvičáku, kde si Snowy osvěžila, co je flyball (docela jí to šlo), pak jsem si s Linn a Snowy zatrénovala agility, které nám vůbec nejde. Njn, když se nedá s Linn často trénovat, tak je to jak kdo z koho. Snowy si začala trochu vymýšlet a vyhýbala skočku.

Aby toho nebylo málo, tak jsme odpoledne jeli na frisbee seminář s Míšou Androvou do Poděbrad. Tam se nám moc líbilo. Honzika mamka mi udělala super přehoz před klec (za což jí moc a moc děkuju, foto dodám, až budu mít foťák). Nejprve jsem Míše ukázali, co nám jde a co nejde a pak se šlo házet,a le bez psů. No vymyslet 5 různých hodů na backhand a 3 na sidearm, to bylo velmi zajímavé. Ale nějak jsme to vymyslely...

Pak se šlo házet se psy. Nejprve šla Snowy. U ní musíme dopilovat přeskoky a flipy. S Linn to bylo těžší, ptž se jí elíbila jedna naše známá od ACD :)) Netuším, co do ní zase vjelo, ale pak se i ona začala soustředit a moc hezky ukázala multiple a cesti kolem světa. No, možná že nakonec s Linn na ten freestyle půjdu :)

 

Jinak jsme pořídili nové disky jak pro Snowy, tak i pro Linn. Na radu Míši jsme vzali 3 disky od Hera SuperSwirl a udělali jsme dobrou věc. Už jsme s nima i trénovala mimo a stále drží a není ani na jedno místě prokouslý!!! Takže tento disk vřele doporučuji všem "žalokům" :)

 

Obrázek převzat z dogshop.cz, kde si disky můžete zakoupit

 

 

Únor

Teď už mám místo 3 psů 4. Přestěhoval se k nám na dočasnou dobu Alf, ptž Lasta začala hárat, takže teď s námi bude pobývat.

 

 

18.2.2012

Tak a máme tu nového člena naší početné smečky (teď už čítá 6 psů). Jmenuje se Lasta od PČR, plemene Německý ovčák a je jí zhruba 1,5 roku. Honzik jí bude mít na hlídání do firmy a já jí budu mít nejspíše na výcvik. Byla by totiž škoda toho nevyužít, když byla připravována na ZVV1 ;-) No jako bych toho neměla málo :))

 

 

Zima

Přidávám fotečky holek, jak jsou zazimované. Linn nosí vestičku ze zdravotních důvodů, Snowy kvůli přechodu z tepla do těch extrémních mrazů. Jinak ale se jim sníh moc líbí a dovádí v něm, jen kdyby paničce nebyla taková zima :)

 

 

17.1.2012

Vzhledem k tomu, že jsem neplánovala štěňata, nechala jsem Snowy preventivně vykastrovat. Myslím si, že je to určotě lepší teď než kdyby náhodou nastaly nějaké zdravostní komplikace v pozdějším věku.

Snowy to snáší statečně. Když porovnám chování její, Linn a Ťapky, tak z toho vyplývá, že je Snowy pěkná cíťa :)

Neodpustila jsem si jedno foto s límcem :D

 

 

Věci z historie sem asi dávat nebudu, přišlo mi zbytečné sem dávat aktuality z roku 2011 :)